Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se direktno u četvrtfinale Svetskog šampionata u Južnoj Koreji.

Srpski vaterpolisti su odigrali briljantnu utakmicu u trećem kolu grupne faze, pa su pobedili Grčku 9:3 i tako zauzeli prvu poziciju u grupi A. Srbija će odmoriti do 23. jula, kada će se u borbi za polufinale sastati sa boljim iz duela Španija – Japan.

Najbolji na današnjem meču, strelac četiri pogotka, Dušan Mandić, otvorio je golom meč sa Grčkom, koja je čekala čitavih pet minuta na prvi pogodak. Potom su u završnici prvog perioda precizni bili Rašovići, najpre Strahinja, a zatim i Viktor, za 3:1.

Grčka je prilazila na 3:2, a potom, posle novog gola Mandića i na 4:3, ali je tada njen napad potpuno stao. Srbija je odlično koristila igrača više, u jednom trenutku imala je i 5/5 i na poluvremenu je bilo 6:3 posle golova Ognjena Stojanovića i Đorđa Lazića.

U trećem periodu nije bilo golova, što je srpskim vaterpolistima odgovaralo, a zatim su Mandić sa dva gola i Lazić otklonili sve dileme u četvrtoj četvrtini.

Na kolu je sjajan bio Dimitrije Rističević, koji je sakupio 16 odbrana i odigrao utakmicu karijere.

Vaterpolo klub Stari Grad čestita mladoj ekipi Srbije i igračima želi puno sreće u narednim mečevima!