U prvoj utakmici u novoj sezoni, vaterpolisti Starog Grada pobedili su na Dorćolu Valjevo rezultatom 10:6 (3:2, 3:1, 2:1, 2:2).

Gosti su bolje počeli i posle četiri minuta igre vodili su 2:0. Uzvratio je Stari Grad golovima Filipa Cvetkovića i Alekse Popovića. U samoj završnici je Aleksandar Mirković doneo prvo vođstvo Starom Gradu, a ekipa Zorana Mijalkovskog do kraja nije ispuštala prednost.

Seriju je nastavio Siniša Barbarez, nalet je prekinuo kapiten gostiju, Dušan Talaja, a potom je sa dva gola razliku pred odlazak na odmor uvećao Luka Bosić (6:3). Bosić je svojim trećim golom u nizu povisio na 7:3 početkom drugog poluvremena i Stari Grad je do kraja utakmice održavao četiri, a u dva navrata je imao i pet golova prednosti.

Bosić i Barbarez su bili najefikasniji sa po tri gola kod plavo-belih, dok su Aleksa Popović, Aleksandar Mirković, Filip Cvetković i Mika Smelt postigli po jedan.

U narednom kolu Stari Grad gostuje u Subotici ekipi Spartak Prozivke.

Stari Grad – Valjevo 10:6 (3:2, 3:1, 2:1, 2:2)

Bazen SRC „Milan Gale Muškatirović“. Sudije: Raković-Krstonošić, Stefanović. Isključenja: Stari Grad 7, Valjevo  13.

STARI GRAD: Aleksić, Popović 1, Milić, Mirković 1, Tomašević, Spasić, Barbarez 3, Bosić 3, Stefanović, Lalić, Tenžera, Cvetković 1, Petrović, Smelt 1. Trener: Mijalkovski.

VALJEVO: Đerković, Batinić 1, Vulović, Ristić, Ičagić, Trkulja 3, Radanović, Simić 1, Gligorijević, Talaja 1, Đorđević, Bojović, Rakić, Bosić 1. Trener: Marković.