Vaterpolisti Starog Grada u šestom kolu Prve A lige pobedili su Beograd rezultatom 9:6 i tako napravili dobru uvertiru pred poslednji meč u ovoj godini, u kojem će se sledeće nedelje na bazenu SC „11. april“ sastati sa ekipom Novog Beograda, koja takođe ima maksimalan učinak. Biće to direktna borba za prvo mesto posle sedam kola.

Protiv Beograda je presudila odlična igra u prvih osam minuta, kao i u prethodnim mečevima, posle koje su domaći vodili 4:0. Sredinom prve četvrtine pogađali su Luka Bosić, Mika Smelt, Luka Stefanović i Relja Tomašević, pa je Stari Grad već tada najavio novu pobedu. Do kraja poluvremena ekipa Zorana Mijalkovskog je održavala prednost, a gosti sa Tašmajdana su ozbiljnije pripretili u trećem periodu, kada su prišli na 6:4. Ipak, Stari Grad se u četvrtom periodu odlepio na 9:4 i otklonio sve dileme.

Najefikasniji sa po dva gola bili su Bosić i Luka Trajković, dok su po jednom pogađali Tomašević, Nikola Spasić, Siniša Barbarez, Stefanović i Smelt.

Stari Grad -Beograd 9:6 (4:0, 1:1, 1:3, 3:2)

Bazen MGM. Sudije: Golijanin, Raković-Krstonošić. Isključenja: Stari Grad 8, Beograd 12. Peterci: Stari Grad 1 (0), Beograd 1 (1).

STARI GRAD: Aleksić, Popović, Mulić, Mirković, Tomašević 1, Pašić 1, Barbarez 1, Bosić 2, Stefanović 1, Lalić, Trajković 2, Firi, Petrović, Smelt 1. Trener: Mijalkovski.

BEOGRAD: Vasović, Šaban 1, Beronja, Jovanović, M. Šuberić 2, Rakić, Pokrajac, J. Šuberić 2, Šećerović, Mulia 1, Đujić, Stamatov, Uzelac, Novičić. Trener: Milosavljević.