Vaterpolisti Starog Grada pretrpeli su četvrti poraz u Super ligi Srbije, pošto su na bazenu SRC „Milan Gale Muškatirović“ poraženi od Radničkog rezultatom 20:8 (5:1, 6:2, 4:3, 5:2). Sledi dvonedeljna pauza, a potom se Šampionat Srbije nastavlja 31. oktobra, kada će Stari Grad biti gost Vojvodine u Novom Sadu.

Za Stari Grad ni u ovom meču, kao i prošle nedelje u Šapcu, nije nastupao iskusni Srđan Aksentijević, dok su meč propustili i povređeni Nikola Spasić i Milan Lalić. I Kragujevčaniu su u Beograd stigli bez pet, šest standardnih igrača. Radnički je odlično otvorio utakmicu, poveo je 5:1 u prvoj četvrtini, a dva minuta pre završetka prvog poluvremena bilo je 10:1 za goste. Filip Stanojević predvodio Radnički u toj seriji, a upravo je on na kraju bio i najefikasniji sa pet golova. U poslednjem minutu druge četvrtine Luka Trajković je dva puta zatresao mrežu Radničkog, smanjio je na 11:3 i on je bio jedini strelac za domaće u prve dve četvrtine

Stari Grad je seriju nastavio u trećoj četvrtini golovima Luke Lazića i Aleksandra Vasića, te je tako prišao na 11:5. Nalet domaćih prekinuo je iskusni golgeter, Strahinja Rašović sa dva gola, a potom je Radnički poveo i 15:6 na kraju trećeg dela utakmice. Gosti su u poslednjih osam minuta dodatno uvećali razliku, do konačnih 20:8, a dva pogotka za domaće postigao je Vasić, koji je, kao i Trajković, postigao tri gola na ovom meču. Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nemanja Stanojević sa pet golova, a Nikola Lukić i Strahinja Rašović su dodali po četiri.

Sledi dvonedeljna pauza, a potom u Novom Sadu Vojvodina dočekuje Stari Grad.

Stari grad – Radnički 8:20 (1:5, 2:6, 3:4, 2:5)

STARI GRAD: Ilić, Popović, Lazić 1, Kovačević, Giri, Maljković, Barbarez, Marković, Araja 1, Vasić 3, Trajković 3, Sekulić, Ivanović, Gajić. Trener: Mijalkovski.

RADNIČKI: Milutinović, Rašović 4, Stanojević 5, Janković, Vasović, Krug 1, Tanasijević 1, Gavrilović 2, Pljevančić 2, Poznanović, Lukić 4, Panić, Todorovski, Maraš 1. Trener: Stevanović.