Vaterpolisti Starog Grada u petom kolu Super lige Srbije izgubili su na gostovanju u Novom Sadu od Vojvodine rezultatom 12:10.

Beogradski tim je i u ovom meču bio znatno oslabljen, pošto je treći meč zaredom propustio najiskusniji igrač, Srđan Aksentijević, a u timu ponovo nije bio Nikole Spasića, koji je povređen, odnosno Amerikanca Luisa Araje. Sastav Zorana Mijalkovskog prikazao je veoma dobru igru i u četvrtom periodu je imao vođstvo od 10:9. Međutim, Novosađani, koji su tokom celog meča imali prednost, na kraju su slavili sa 12:10.

Poveo je Stari Grad preko Alekse Popovića, ali je Vojvodina sa tri gola raspoloženog Ivana Gusarova preokrenula na 3:1. U samoj završnici prve četvrtine Popović je svojim drugom golom smanjio zaostatak Starog Grada.

U nastavku se uglavnom igralo gol za gol. Novosađani su vodili sa golom do dva prednosti, a gosti su smanjivali zaostatak i u jednom trenutku su stigli do izjednačenja od 5:5. Međutim, ponovo je Gusarov bio precizan za vođstvo Vojvodine pred odlazak na odmor.

Domaćin je bolje otvorio treću četvrtinu, kada je posle dva minuta stekao maksimalnih „+3“ (8:5). Vojvodina nije uspela da slomi otpor Starog Grada, koji je uspeo da se vrati rezultatski u meč i priđe na 8:7. Novosadski tim se ponovo odvojio na 9:7, ali je Stari Grad odigrao maestralnih pet minuta u poslednjoj četvrtini. Najpre je Nikola Kovačević iz peterca smanjio, Luka Trajković je izjednačio na 9:9, a isti igrač je tri i po minuta pre kraja doneo novo vođstvo Starom Gradu, prvo još od početka meča. Ipak, Vojvodina je uzvratila serijom od tri gola i bodovi su ostali u Novom Sadu.

Najefikasniji kod domaćih je bio Gusarov sa pet golova, a pogodak manje je postigao igrač Starog Grada, Trajković. Dva gola je dodao Popović, a po jednom su precizni bili Kovačević, Siniša Barbarez, Aleksandar Vasić i Rodoljub Gajić.

U narednom kolu, koje je na programu sledećeg vikenda, Stari Grad gostuje Novom Beogradu, lideru Super lige Srbije.

Vojvodina – Stari Grad 12:10 (3:2, 3:3, 3:2, 3:3)

Bazen Slana Bara. Sudije: Golijanin, Raković-Krstonošić. Isključenja: Vojvodina 10, Stari Grad 9.

VOJVODINA: Gavrilović, Marić 2, Maksimović 1, Mitrović,Tintor, Vasin 1, Trapara, Tubić 2, Trkulja 1 , Petrovski, Gusarov 5, Sredojević. Trener: Bilić.

STARI GRAD: Ivanović, Popović 2, Lazić, Kovačević 1, Giri, Arsin, Barbarez 1, Vasić 1, Maljković, Lalić, Trajković 4, Sekulić, Ilić, Gajić 1. Trener: Mijalkovski.