U sedmom kolu Super lige Srbije za vaterpoliste, Stari Grad je na bazenu SRC „Milan Gale Muškatirović“ poražen od Partizana rezultatom 16:10. Ovo je sedmi poraz ekipa Zorana Mijalkovskog u Šampionatu, a narednog vikenda Stari Grad u osmini finala Kupa Srbije.

U tim se posle četiri propuštene utakmice vratio najiskusniji igrač, Srđan Aksentijević, a Stari Grad je kontrolisao igru u prvom poluvremenu. U nastavku je došlo do velikog pada u igri, što je Partizan, kojem je ovo četvrti meč u poslednje dve nedelje, iskoristio i na kraju osvojio nove bodove.

Gosti su poveli na Dorćolu 1:0, ali je Stari Grad preokrenuo golovima Alekse Popovića i Luke Trajkovića. Igralo se potom gol za gol, a prva četvrtina je završena rezultatom 3:3. Domaći su bolje otvorili drugi period, te je posle 100 sekundi igre Aleksa Sekulić pogodio za 4:3, dok je nešto kasnije prednost uvećao Nikola Kovačević, najefikasniji igrač Starog Grada na ovom susretu. Međutim, odgovorili su crno-beli serijom od tri gola i vođstvom od 6:5, ali je tim Zorana Mijalkovskog preko Trajkovića i Aleksandra Vasića u situacijama sa igračem više preokrenuo i na odmor otišao sa rezultatom 7:6.

Međutim, u nastavku je Partizan bio mnogo bolji. Već posle dva minuta crno-beli su preokrenuli i poveli 9:7 golovima raspoloženog Mihajla Andrina. Nalet je prekinuo Milan Lalić, ali je Andrin novim golom vratio „+2“, da bi u poslednjem minutu treće četvrtine gosti stigli i do 11:8. Seriju su nastavili i u četvrtoj četvrtini, kada su sa tri gola za tri minuta otklonili sve dileme (14:8). Do kraja utakmice obe ekipe su postigle još po dva gola, a za domaće su precizni bili Kovačević i Rodoljub Gajić.

Stari Grad – Partizan 10:16 (3:3, 4:3, 1:5, 2:5)

Bazen SRC „Milan Gale Muškatirović“. Sudije: Raković i Beljin. Isključenja: Stari Grad 10, Partizan 21. Peterci: Partizan 1 (0).

STARI GRAD: Ivanović, Popović 1, Arsin, Kovačević 3, Giri, Spasić, Barbarez, Vasić 1, Sekulić 1, Lalić 1, Trajković 2, Aksentijević 1, Ilić. Gajić. Trener: Mijalkovski.

PARTIZAN: Bulajić, Živojinović 3, Barać 2, Nešić, Radić, Jakšić 2, Dimitrijević, Mitrović, Božović 3, Cvetković 1, Andin 4, Bućan, Glušac, Timotijević 1. Trener: Korolija.