Stariji juniori Starog Grada, vaterpolisti rođeni 2001. godine i kasnije, plasirali su se na polufinalni turnir Kupa Srbije, pošto su u beogradskim kvalifikacijama osvojili isti broj bodova kao Crvena zvezda i Banjica, dok su Novobeogradski Vukovi zauzeli četvrto mesto i takođe se plasirali na završni turnir. Stari Grad je na kraju bio treći, pošto je u krugu tri ekipe Zvezda imala prednost zbog pobede protiv Starog Grada i Banjice, a crno-beli su bili drugi pošto su posle peteraca savladali ekipu sa Dorćola.

Tim Zorana Mijalkovskog je na otvaranju turnira bio bolji od Taša sa 14:13, dok je u drugom kolu pobedio Vukove 9:6. Dan kasnije Banjica je posle peteraca bila bolja rezultatom 13:12, a u četvrtom kolu Crvena zvezda je bila sigurna protiv Starog Grada sa 14:8.

Stari Grad su predstavljali: Nemanja Ilić, Luka Lazić, Radonja Radonjić, Nikola Kovačević, Marko Ilić, Aleksandar Vasić, Luka Arsin, Aleksa Maljković, Andrija Sekulić, Dragan Marjanović, Pavle Veličković i Saša Branković.

Kvalifikacije Vaterpolo saveza Beograda za Kup Srbije (2001)

Treće kolo

Crvena zvezda – Taš 13:15 – peterci (10:10)
Banjica – Stari grad 13:12 – peterci (8:8)

Slobodan Stari grad

Plasman: Crvena zvezda 7, Banjica 7, Stari Grad 7, Novobeogradski Vukovi 6, Taš 3.