Vaterpolisti Starog Grada rođeni 2001. godine i kasnije ostvarili su dve pobede na početku finalnog turnira Kupa Srbije za juniore, koji se održava u Kragujevcu ovog vikenda.

Tim koji su sa klupe predvodili Marko Bašić i Predrag Kikinđanin u prvom kolu pobedio je Banjicu sa 9:8, posle preokreta u drugom poluvremenu, a u drugom kolu Stari Grad je bio ubedljiv protiv Proletera sa 12:6.

Naši juniori u nedelju od 10 sati igraju protiv Valisa, a potom se, u popodnevnim terminima, igraju utakmice za plasman. U drugoj grupi nalaze se Radnički, Crvena zvezda, Novi Beograd i Spartak Prozivka.

U prvoj utakmici crno-beli su poveli 2:0 u prvom periodu, a dva gola razlike su održavali i u drugoj četvrtini, mada su u jednom momentu vodili i 5:2. Početkom treće četvrtine golovima Andreje Šofranca i Andrije Sekulića Stari Grad je došao do izjednačenja. Banjica je još jednom povela, Sekulić je svojim trećim golom poravnao na 6:6, a potom su Luka Šofranac, Lazar Bojić i Luka Arsin doneli veliki preokret i vođstvo od 9:6. Do kraja utakmice crno-beli su smanjili na 9:8, ali neizvesnosti nije bilo.

Stari Grad je igrao u sastavu: Ilić, A. Šofranac 2, Lazić, Bojić 1, L. Šofranac 1, Arsin 1, Vasić 1, Maljković, Sekulić 3, Čerkez.

Ekipa Marka Bašića je prikazala mnogo bolju ekipu u drugom kolu. Proleter je sredinom prvog perioda poveo 1:0, ali je usledila velika serija Starog Grada, koji je postigao osam golova u nizu i već na poluvremenu, pri vođstvu od 8:1, pitanje pobednika bilo je rešeno. U nastavku je Stari Grad rutinski održavao veliku razliku i slavio je 12:6.

Stari Grad je igrao u sastavu: Ilić, A. Šofranac 2, Lazić, Bojić, L. Šofranac 3, Arsin, Vasić 2, Maljković 1, Sekulić 4, Čerkez.

Finalni turnir Kupa Srbije za juniore (Kragujevac)