Vaterpolisti Starog Grada pretrpeli su ubedljiv poraz u prvoj utakmici baraža za plasman u Super ligu Srbije. Klub sa Dorćola u prvoj utakmici poražen je u Zrenjaninu od Proletera rezultatom 14:3, a revanš se igra u Beogradu narednog vikenda.

Pitanje pobednika rešeno je praktično u prvom poluvremenu, kada su domaći vodili sa 9:2. Proleter je poveo 4:1 u prvoj četvrtini, a potom je nastavio da uvećava razliku. U trećem periodu su obe ekipe postigle po jedan gol, da bi Proleter novom serijom u poslednjih osam minuta došao do ubedljivog trijumfa.

Golove za Stari Grad postigli su Mihailo Pavlović, Nikola Rađen i Pavle Radić.

Proleter – Stari grad 14:3 (4:1, 5:1, 1:1, 4:0)

Bazen Jug. Sudije: Đorđević i Putniković. Isključenja: Proleter 3, Stari grad 8.

PROLETER: Šantalab, Čabrilo 2, Stojčić, Čjubenović 1, Rončević 1, Ilić 5, Mitrović 1, Konatar, Čović 3, Tomićević, Matković 1, Lalić, Ćirović, Berkov. Trener: Brdarić

STARI GRAD: Belopavlović, Popović, Momčilović, Milak, Pavlović 1, Ilić, Arsin, Kujović, Rađen 1, Mitrović, Ćikovani, Radić 1, Vojnić, Marjanović.