Vaterpolisti Starog Grada ostvarili su pobedu na početku nove sezone, pošto su u prvom kolu Super lige Srbije posle peteraca pobedili Proleter rezultatom 15:14 (4:2, 3:1, 2:6, 1:1, 5:4).

Ekipa Zorana Mijalkovskog bila je mnogo bolja u prvom poluvremenu, posle kojeg je vodila sa ubedljivih 7:3. Međutim, Zrenjaninci su potpuno anulirali tu prednost u trećoj četvrtini, kada su došli do izjednačenja (9:9). U poslednjih osam minuta obe ekipe su postigle po jedan pogodak, pa su, prema novim pravilima, usledili peterci.

Stari Grad je iskoristio svih pet penala i slavio je sa 15:14.

Stari grad – Proleter 15:14 (4:2, 3:1, 2:6, 1:1 – 5:4)

Bazen „25. maj MGM“. Sudije: Anđelić i Prlić. Isključenja: Stari grad 6, Proleter 8. Peterci: Stari grad 1, Proleter 3.

STARI GRAD: Vukadinović, Šofranac 2, Mitrović, Marković 2, Ičagić 1, Bodiroga 1, Arsin, Gligorijević 1, Pantelić, Pešić 1, Bolović 2, Radulović, Sretković, Marjanović. Trener Mijalkovski.

PROLETER: Šantalab, Čabrilo 3, Stojčić , Ljubenović 1, Rončević 1, Ilić, Mitrović 1, Ćatović, Ćorić 3, Timičević, Matković 1, Ćirović, Andrejević. Trener Brdarić.