Vaterpolisti Starog Grada pretrpeli su prvi poraz ove sezone, pošto su u utakmici drugog kola Super lige Srbije poraženi od aktuelnog srpskog šampiona, Novog Beograda, koji je na Dorćolu bio ubedljiv i slavio je rezultatom 23:5.

Da će ekipa Živka Gocića ostvariti ubedljiv trijumf bilo je jasno već posle osam minuta igre, kada su gosti vodili sa 9:0. Nije mladi sastav Zorana Mijalkovskog mogao mnogo protiv kluba koji je u prethodne dve sezone igrao finale Lige šampiona, pa su svetski golgeteri iz redova Novog Beograda iz minuta u minut pogađali.

Luka Gligorijević je bio najefikasniji kod Starog Grada sa tri gola, dok su na drugoj strani isti učinak imali Vasilije Martinović, Alvaro Granados, Filip Filipović, Marko Radulović, Savo Ćetković, a sa dva gola više, ukupno pet, najefikasniji je bio Radomir Drašović.

Stari grad – Novi Beograd 5:23 (0:9, 2:5, 3:4, 0:5)

Bazen „25. maj MGM“. Sudije: Putniković i Jović. Isključenja: Stari grad 9, Novi Beograd 2. Peterci: Novi Beograd 4.

STARI GRAD: Vukadinović, Šofranac, Mitrović, Marković 1, Ičagić, Bodiroga, Arsin, Gligorijević 3, Vojinović, Nešić, Bolović 1, Radulović, Sretković, Marjanović. Trener Mijalkovski.

NOVI BEOGRAD: Dobožanov, Martinović 3, Skumpakis, Granados 3, Ćuk 1, Pijetlović 1, Drašović 5, Jakšić, Perković 1, Filipović 3, Lukić, Ćetković 3, De Mikelis, Radulović 3. Trener Gocić.