Vaterpolisti Starog Grada poraženi su u 15. kolu Super lige Srbije od Novog Beograda, koji je na Dorćolu slavio rezultatom 17:6 (4:2, 5:0, 2:0, 6:4).

Ekipa Marka Bašića parirala je favorizovanom protivniku samo u prvih osam minuta, a potom je ekipa Vladimira Vujasinovića postepeno uvećavala prednost. Gosti su na početku poveli golom Nikole Nikolova, koji je i nešto kasnije, posle pogotka Andrije Sekulića, vratio vođstvo Novom Beogradu. Novo izjednačenje brzo je doneo Aleksandar Vasić, da bi zatim usledila serija Novog Beograda od 13:0.

Seriju je otvorio najbolji strelac Super lige, Draško Gogov, koji je sa dva pogotka u poslednja dva minuta prvog perioda doneo Novom Beogradu prednost od 4:2, a potom su Gogov i saigrači postigli još 11 golova, poveli 15:2 i otklonili sve dileme oko pitanja pobednika. Prvi gol za Stari Grad posle gotovo 23 minuta igre postigao je Andreja Šofranac, a do kraja meča isti igrač je postigao još jedan gol, dok su po još jedan dodali Luka Lazić i Andrija Sekulić.

Stari grad – Novi Beograd 6:17 (2:4, 0:5, 0:2, 4:6)

Bazen SRC “Milan Gale Muškatirović”. Sudije: Balažević, Prlić. Isključenja: Stari grad 9, Novi Beograd 6. Peterci: Novi Beograd 2 (2).

STARI GRAD: Ivanović, Popović, A. Šofranac 2, Vasić 1, L. Šofranac, Lazić 1, Barbarez, Giri, Arsin, Sekulić 2, Ćorić, Spasić, Čerkez, Bojić. Trener: Bašić.

NOVI BEOGRAD: Rističević, Filipović 1, Tomić, Bursać 2, Ćuk, Radulović, Gogov 5, Gardašević 2, Avramović 1, Radanović 1, Nikolov 2, Asanović, Vlahović, Šuiašvili 3. Trener: Vujasinović.